Ranking kredytów gotówkowych – wybierz najlepszą ofertę 2020 roku

Polski rynek produktów finansowych obejmuje bardzo wiele interesujących ofert proponowanych przez banki. Wśród wielu różnych kredytów wyróżniają się przede wszystkim kredyty gotówkowe. W przeciwieństwie do kredytów mieszkaniowych, hipotecznych czy też samochodowych, pieniądze uzyskane w ramach kredytów gotówkowych mogą być wykorzystane na dowolny cel wybrany przez kredytobiorcę. W wyborze najlepszej spośród wszystkich dostępnych ofert może pomóc dobry ranking kredytów gotówkowych.

Wielu klientów, którzy interesują się kredytami bankowymi, analizują i porównują oferty bankowe, zwracają uwagę przede wszystkim na oprocentowanie. Co prawda wartość ta wpływa na wysokość odsetek, więc jej wpływ na wielkość rat jest spory. Należy jednak pamiętać, że oprócz oprocentowania, banki naliczają różne opłaty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie, prowizja, obowiązkowe konto bankowe, itp. Jeśli ktoś chce uniknąć niemiłych niespodzianek to analiza ofert jest jak najbardziej wskazana. By poznać dokładny koszt wybranego kredytu, należy sprawdzić jego RRSO.

Oferty kredytów 0% lub kredytów bez prowizji

Instytucje bankowe oferujące kredyty walczą o klientów i prześcigają się w wymyślaniu atrakcyjnych produktów finansowych. Często można jednak trafić na pułapkę. Poszukując najlepszej oferty w 2020 roku, należy zachować uwagę. Może się bowiem okazać, że atrakcyjny kredyt z oprocentowaniem 0% rzeczywiście będzie miał zerowe oprocentowanie, ale w zamian za to bank zrekompensuje sobie tą stratę naliczając wysoką prowizję. Z drugiej strony kredyt bez prowizji może być jednocześnie kredytem o bardzo wysokim oprocentowaniu. Od jakich jeszcze czynników może zależeć wysokość naszego zobowiązania? Sprawdź w artykule – Jakie czynniki wpływają na koszt kredytu gotówkowego.

Najlepsza oferta na 2020 rok – ubezpieczenie

Przeglądając ranking kredytów gotówkowych w poszukiwaniu najlepszej oferty na 2020 rok, warto zainteresować się ubezpieczeniem takiego produktu finansowego. Czasami jego wykupienie jest warunkiem obowiązkowym stawianym przez bank, ale wiele ofert obejmuje dobrowolne ubezpieczenie. Klienci powinni sprawdzić jaką formę ochrony ono oferuje oraz czy jego koszt nie wpłynie znacznie na wysokość raty miesięcznej. W przypadku niskiej ceny można wykupić ubezpieczenie, aby zapewnić sobie ochronę na wypadek utraty pracy, zdolności do pracy czy też zabezpieczyć bliskich na wypadek śmierci kredytobiorcy. Często ubezpieczenie wiąże się z niższą prowizją i oprocentowaniem. Dokładna analiza jest więc bardzo istotną sprawą.

Zobacz jakie kredyt wybrać, kiedy potrzebujesz szybkiej gotówki.

Ranking kredytów gotówkowych – skuteczny sposób poszukiwania ofert

Porównywać kredyty gotówkowe można samodzielnie, po uprzednim zapoznaniu się z ofertami wybranych banków. O wiele jednak lepszym wyjściem jest skorzystanie ze specjalnych rankingów internetowych. Biorą one pod uwagę RRSO, więc rankingi są układane pod względem opłacalności.