Sprawdź, jakie są rodzaje kalkulatorów kredytowych

Aby wybrać najlepszą ofertę kredytową, ważne jest, aby dobrze się do tego przygotować. Wielu z nas korzysta z dostępnych w sieci kalkulatorów. Narzędzia te szczegółowo i dokładnie dopasują najlepsze oferty do naszych oczekiwań i możliwości. Dlatego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, wspomniane narzędzia pozwalają na odpowiednie przygotowanie się do podjęcia jakiejkolwiek decyzji w sposób spokojny i bez pośpiechu. Wyjaśniamy więc, jakie rodzaje kalkulatorów kredytowych są do naszej dyspozycji.


Czym charakteryzują się kalkulatory kredytowe?

Kalkulatory kredytowe są dostępne praktycznie dla każdego z nas, bez wychodzenia z domu. Wszystko to dzięki potężnej ilości stron o tematyce finansowej, ale również witryn konkretnych banków, które oferują każdy rodzaj kalkulatora kredytowego. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kalkulatora kredytowego wybierzemy, każdy z nich działa na podobnej zasadzie. Wystarczy w odpowiednie rubryki wprowadzić wymagane dane, są to między innymi:

 • wysokość kredytu,
 • okres kredytowania,
 • wysokość oprocentowania,
 • rodzaj raty kredytowej.

Różne rodzaje kalkulatorów kredytowych pozwalają nie tylko wybrać odpowiednią ofertę, czy obliczyć wysokość raty kredytowej, lecz także możemy sprawdzić czy dany kredyt jest dla nas osiągalny. Zanim więc udamy się do banku warto przejrzeć dokładnie różne rodzaje kalkulatorów kredytowych, sprawdzić koszt kredytu gotówkowego i przygotować wstępną symulację kredytową.

Jakie są rodzaje kalkulatorów internetowych dostępnych online?

Jakie są więc dostępne w internecie rodzaje kalkulatorów kredytowych? Przede wszystkim:

 1. Kalkulator RRSO – umożliwia obliczenie wszystkich kosztów kredytowych, jakie będzie trzeba zapłacić bankowi.
 2. Wysokość raty kredytu umożliwi kalkulator rat kredytowych.
 3. Korzystając z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego możesz obliczyć jaki kredyt musisz zaciągnąć by spłacić swoje zobowiązania finansowe.

Tego rodzaju kalkulatory pomagają nam w wyborze odpowiedniej oferty bankowej i w obliczeniu kosztów kredytu. Bardzo często połączone są z rankingiem kredytowym, dzięki czemu od razu otrzymujemy listę dopasowanych do naszych potrzeb ofert.

Nieco inaczej działa kalkulator zdolności kredytowej. Dzięki niemu możemy sprawdzić, czy stać nas na kredyt i jaką ratę możemy miesięcznie opłacić. W tym celu musimy podać takie informacje jak:

 • wysokość zarobków,
 • kwota zobowiązań finansowych,
 • wysokość rachunków, jakie opłacamy miesięcznie.
 • ilość osób na utrzymaniu.

Jak widać kalkulatory kredytowe to bardzo wygodne narzędzia finansowe, które są na wyciągnięcie ręki.

Sprawdź także jak działa porównywarka kredytów samochodowych.