Na czym polega kredyt celowy

Nie każdy wydatek możesz pokryć z własnej kieszeni. Kupno mieszkania, samochodu a nawet sprzętu rtv agd wymaga sporych nakładów finansowych. Jedynym wyjściem wtedy jest zaciągniecie kredytu, z którego środki umożliwią nam realizację planu. Zazwyczaj w tej sytuacji od myślimy o kredycie gotówkowym. Jego środki możemy przeznaczyć na różne potrzeby, bez konieczności informowania o tym banku. Jednak jeśli wiesz na co chcesz przeznaczyć uzyskane pieniądze, warto wybrać kredyt celowy.

Na czym polega kredyt celowy

Kredyty celowe to różnorodne formy zobowiązania finansowego, które charakteryzują się tym, ze muszą być przeznaczone na konkretny cel. Może być to zakup ratalny wybranego sprzętu, samochodu lub pożyczka hipoteczna na zakup mieszkania. Niezależnie jaki jest cel naszego zobowiązania musi być on określony w umowie kredytowej, którą podpisujesz z bankiem. Należy również pamiętać, że banki wymagają od nas także dostarczenia faktur, by potwierdzić że pieniądze zostały przeznaczone na wcześniej określony cel. Nie możemy więc okłamać banku i wziąć kredyt na zupełnie inny cel niż ten określony na początku.

Kredyt gotówkowy

Co jednak w sytuacji kiedy potrzebujemy gotówki na wiele różnych wydatków? W tej sytuacji zdecydowanie lepiej sprawdzi się nam kredyt gotówkowy. Pozyskane środki możesz przeznaczyć  na dowolny cel. Nie musisz również przedstawiać bankowi żadnych dokumentów ani faktur. Dodatkową zaletą kredytu gotówkowego jest możliwość zaciągnięcia zobowiązania przez internet. Trzeba jednak pamiętać, że koszt kredytu gotówkowego ma zazwyczaj wyższe koszta nić kredyt celowy.
Kredyt celowy sprawdzi się tylko osobom, które dokładnie wiedzą na co pożyczają pieniądze i jak tylko otrzymają gotówkę, to zaraz przeznaczają je na dane produkty lub cele. Jest to jednak bardzo korzystna forma kredytu i posiada wiele plusów, więc jak mamy określony plan realizacji za pomocą pożyczonych pieniędzy, to warto się nim zainteresować, bo kredyt może okazać się dużo tańszy.