Kredyt gotówkowy: garść przydatnych informacji

Kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych kredytów. Na jego zaciągnięcie decyduje się naprawdę mnóstwo osób. Zanim jednak skierujemy swoje kroki do banku warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej. Poniżej prezentujemy garść przydatnych informacji.

Kredyt gotówkowy – formy zabezpieczenia

Obecnie oczekuje go większość banków udzielających kredytów gotówkowych. Najczęściej stosowanym dzisiaj rodzajem zabezpieczenia są ubezpieczenia. Istnieje również możliwość poręczenia kredytu, przez wybraną osobę, dzieję się to jednak już rzadko. Banki stosują zabezpieczenia po to, aby w razie śmierci kredytobiorcy, utraty przez niego pracy czy możliwości pracowania w związku z powstałą niepełnosprawnością należność została uregulowana.

Przeznaczenie kredytu

Niewątpliwym plusem kredytu gotówkowego jest fakt, że środki finansowe z niego pochodzące można przeznaczyć na dowolny cel, który nie może być jednak związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Można więc wydać je na wymarzoną wycieczkę, studia czy remont mieszkania. Banku tak naprawdę nie interesuje na jaki cel przeznaczymy pieniądze, które zdecydował się pożyczyć nam na drodze kredytu gotówkowego. Kredyt gotówkowy na różne wydatki można pozyskać na różne sposoby, np, dzięki pożyczce lub karcie kredytowej, więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Koszty kredytu gotówkowego

Decydując się na kredyt gotówkowy, trzeba pamiętać o kosztach, które w związku z pożyczeniem pieniędzy trzeba ponieść. Przede wszystkim są to odsetki, które spłacamy wraz z kolejnymi ratami. Do tego dochodzi wspomniane na początku ubezpieczenie. Większość banków pobiera również prowizję za przyznanie kredytu. W efekcie do banku jesteśmy zmuszeni oddać więcej niż faktycznie pożyczyliśmy. O tym powinien pamiętać każdy kredytobiorca. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule – Jakie czynniki wpływają na koszt kredytu gotówkowego.

Wypłata kredytu

Nazwa może być w tym wypadku nieco myląca. Pieniądze pochodzące z kredytu gotówkowego są bowiem dzisiaj najczęściej wypłacane w sposób bezgotówkowy. Bank wykonuje po prostu przelew na konto wskazane przez kredytobiorcę. Warto wiedzieć, że większość banków wymaga, aby osoby zaciągające kredyt gotówkowy posiadały kredyt w banku, który go udziela. Założenie konta jest jednak banalnie proste. Umożliwi ona również szybkie otrzymanie pieniędzy, jeśli zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego przez internet.